Jak najít dobrého řemeslníka?

28. 4. 2017, Jakub Gottwald

Každý, kdo řeší domácí práce s řemeslníkem, chce najít toho nejlepšího. Takového, který splní zadání nebo dokonce zadání vylepší. Zároveň nesmí stát jeho práce jmění.
Jak na to? Jak poznáte opravdu kvalitního řemeslníka? Poradíme Vám!

Jak tedy vybrat řemeslníka? Co splňuje dobrý řemeslník?

 1. Řemeslník musí chápat, co po něm chcete, a musí Vám umět poradit.nářadí řemeslníka
  Je velmi důležité důkladně popsat konkrétní zakázku. Z popisu by měl řemeslník jasně pochopit, co je cílem zakázky. K cíli však vedou různé cesty a dobrý řemeslník si s Vámi ověří, jaká je pro vás ideální. Měl by být schopen v dané oblasti poradit, nikoli pouze vykonávat vaše zadání.

 2. Dobrý řemeslník chce platbu až po výkonu.
  Šikovní řemeslníci nepotřebují peníze dopředu, proto není potřeba platit předem. V případě větších zakázek je možné se např. podílet zálohou na koupi materiálu. Platba v takovém případě probíhá až po kontrole kvality odvedené práce.

 3. Kvalitní řemeslník má kvalitní reference.
  Podívejte se na webové stránky nebo do referenčních katalogů (např. Referencehodnocení, firmy.cz nebo hodnocení google.com). Projděte pečlivě pozitivní i negativní hodnocení. Především se zaměřte na reference ze zakázek podobných té vaší.
   
 4. Cena není rozhodující.
  U dodavatele nedoporučujeme lpět pouze na ceně. Projděte reference, vyhodnoťte komunikaci dodavatele. V ideální situaci je ten nejlepší i nejlevnější. V takovém případě není o čem přemýšlet. Obvykle je spíše potřeba najít nejlepší poměr mezi kvalitou a cenou a takového dodavatele si vybrat.

 

Začněte poptávkou a oslovte vhodné dodavatele.