Během června se rozvolnila protivirová opatření a pozitivně se to projevilo v nárustu počtu poptávek a zakázek. Jednalo se zejména o odvětví – interiér, dekorace bytu, venkovní posezení.

Přečíst celý článek

Meziroční růst o 20%

Navzdory krizovým opatřením a vyhlášenému stavu nouze ČR, jsme během uplynulého měsíce dubna zaznamenali rekord v počtu publikovaných komerčních poptávek a veřejných zakázek malého rozsahu. Za poslední období se jedná o meziroční růstový rekord, jenž pokořil hranici 20 % a v početním vyjádření znamená 11.677 poptávek a zakázek pro naše zákazníky.

Pro dodavatele

květen 2020

Pomocná ruka podnikatelům

Největší poptávkové služby v ČR a SR (ePoptávka.czAAApoptávka.cz123dopyt.sk a AAAdopyt.sk) začali poskytovat pomocnou ruku podnikatelům ve formě 6 měsíců bezplatné registrace navíc k základní službě. Po dobu nouzového stavu státu, chceme deklarovat tuto podporu a ujistit naše zákazníky, že i přes očekávaný hospodářský pokles jim v budoucnu zajistíme dostatek zákazníků. Naše služby fungují více než 15 let a za tuto dobu je využilo více než 2 mil. poptávajících klientů, kteří svými poptávkami ze všech oborů, podpořili české a slovenské podnikatele.

Pro dodavatele

březen 2020

Garance výměny služby

Od 01.01.2020 přinášíme nový garanční systém, který objednavatelům za určitých podmínek umožňuje výměnu služby zdarma.

Co je tedy podmínkou pro využití tohoto systému? Smlouva s naší společností musí být uzavřena po telefonu. Výměna je možná do 3. měsíce od započatého plnění a to pouze jednou. A to je vše!

Pokud tedy nejste spokojeni s poptávkami ve vámi zvoleném sektoru, zkuste je vyměnit například za veřejné zakázky. Délka plnění se tím nijak nezmění.

Pro dodavatele

únor 2020

Stavebnictví rostlo i v roce 2019!

V minulém roce jsme v oblasti stavebnictví zadali celkem 47.596 poptávek v celkové hodnotě 7,7 mld. Kč a 15.786 veřejných zakázek malého rozsahu ve finančním objemu 50,8 mld Kč. Našim zákazníkům jsme tedy přinesli více než 62 000 nových obchodních příležitostí.

Pro dodavatele

leden 2020

Ačkoliv kroky státu neustále komplikují podnikatelům život, jejich počet v ČR je i přesto jeden z nejvyšších v EU. Jsme dokonce v TOP 5 zemích s nejvyšším podílem zaměstnanosti. 

Před námi skončili pouze Řecko, Itálie, Polsko a Rumunsko.

Přečíst celý článek

Zděné domy jsou dlouhodobá jistota, a proto je více než 80% všech novostaveb zděných.

Je však třeba vidět, že se každý rok zvedá podíl dřevostaveb nebo montovaných staveb. V roce 2017 už dali dřevostavby a montované domy dohromady zhruba 19% ze všech staveb. 

Přečíst celý článek

Z dat Českého statistického úřadu jednoznačně plyne, že stavební trh roste a nejde přitom pouze o růst sezónní. 

Data jsou totiž zajímavá i meziročně. Počet zaměstnanců se v lednu meziročně zvedl o 0,3 %, v únoru už o 1,3%. Růst je tažen především zvýšením mezd v oboru. Ty totiž vyrostly o 4,2 % resp. o 4,8 %. 

Přečíst celý článek

Pro dodavatele

květen 2019

V roce 2018 jsme mohli sledovat nejvyšší nárůst tržeb v dopravě a skladování v ČR za posledních jedenáct let.

Přečíst celý článek

Prošli jsme si data za posledních několik let a analyzovali v jakých lokalitách se nejvíce hledají dodavatelé na stavební zakázky. Překvapilo nás, že největší množství poptávek není z velkých krajských měst...

Přečíst celý článek

Bilancování je každoroční rituál. Bilancují firmy i každý jednotlivec. Tak tedy, jakou máme za loňský rok bilanci?

Přečíst celý článek

Dlouhodobě jsme lídry trhu poptávek v ČR (ePoptávka.cz) a SK (123dopyt.sk). 1.září 2018 jsme dokončili akvizici a převzetí dvojky poptávkového trhu v obou zemích (projektů AAApoptávka.cz a AAAdopyt.sk). Touto akvizicí jsme se stali dominantní silou trhu, na kterém se každý měsíc vytvoří přibližně 15 000 obchodních příležitostí.

Přečíst celý článek

Léto je pro firmy chtě / nechtě vždy obdobím sníženého výkonu. Je to samá dovolená. Zaměstnanci, co zrovna dovolenou neužívají, se také nepřetrhnou.

Pozor! Tohle teď musí skončit.

Druhá polovina srpna je období, kdy firma vybíhá ze zatáčky do cílové rovinky kalendářního roku.

Přečíst celý článek

Přichází léto. Sportovci se připravují na start nové sezóny. Firmy se připravují na start té své. Nebo vy se snad nepřipravujete?
 

Přečíst celý článek

Pro dodavatele

červen 2018

Pilně jsme se připravovali na pátek 25.5.2018. Den, kdy vstoupí v platnost nařízení EU o ochraně osobních údajů. Všechny naše systémy tak splňují, co GDPR nařizuje.

Přečíst celý článek

Dlouhodobě se věnujeme sběru zpětné vazby od našich zákazníků. V posledních měsících slyšíme dodavatele stále častěji mluvit o obrovském vytížení a nemožnosti přijímat nové zakázky.

Přečíst celý článek

Po oslavách konce roku přišel čas na jeho krátké bilancování. Pro nás to byl rok opravdu hektický. Jaký byl pro naše dodavatele?

Přečíst celý článek

Nedávno jsme spustili nové Tržiště, kde mohou živnostníci a podnikatelé prezentovat své nabídky služeb a produktů. Spuštění si všimli na portále iPodnikatel a věnovali mu článek.

Roční návštěvnost přes 3 miliony uživatelů, kteří hledají služby a zboží představuje obrovskou kupní sílu. Tržiště jim pomáhá rychle najít nejvhodnější nabídky a kontaktovat dodavatele.

Pro naši obchodnickou konferenci jsme sbírali data o poptávkovém trhu v ČR. Co jsme zjistili, najdete v našem článku a infografice.

Přečíst celý článek

V pátek 1. září jsme spustili největší Tržiště nabídek na českém internetu. Tržiště, na kterém už teď můžete vybírat z více než 230 tisíc nabídek.

Přečíst celý článek

Léto je pro většinu lidí i firem časem odpočinku. Toho můžete využít a předehnat konkurenci, která odpočívá u bazénu nebo moře.

Přečíst celý článek

Klíčovové je obchodníka zbavit aktivit, které ho odvádějí od obchodování!
Čtěte dál, jak na to.

Přečíst celý článek

Nevím, zda na takovou otázku vůbec odpovídat. Odpoveď zná každý. Málokdo ale na tu hlavní činnost klade důraz, který si zasluhuje...

Přečíst celý článek

Používáte laserový měřič vzdálenosti? Podívejte se na novinku od společnosti Magpie Tech. Jedná se o první zařízení, které dokáže měřit na dvě strany a nejen to.

Přečíst celý článek

Poptávající i dodavatelé hodnotí ePoptávku kladně

Kromě osobní zpětné vazby víme i z nezávislých hodnotících zdrojů, že poptávající i dodavatelé systému ePoptávka.cz jsou s našimi službami spokojeni. Vysokou úroveň hodnocení zaznamenáváme např. na portálech SafeOnlineReputation.cz, ReferenceHodnocení.cz, Firmy.cz, i Najisto.cz. Podívejte se, co o nás uživatelé píší.

NAFR – národní registr pro sledování faktur

Společnost B2M.CZ, s.r.o., největší poskytovatel poptávkových služeb v ČR a SR, spolu s významných poskytovatelem inkasních služeb, společností LogiCall Česká republika, s.r.o., spustili projekt „NAFR – národní registr pro sledování faktur“. Princip služby spočívá v tom, že klient pouze elektronicky zadá podklady k dlužníkovi a o zbytek se postará NAFR – precizní systém komunikace s dlužníkem a intenzivní práce specialistů zajistí úhradu pohledávky. Žádná procenta, žádné provize, pouze nízký registrační poplatek.

Napsali o nás

V médiích byly v průběhu září zveřejněny zprávy informující o některých nových doplňkových funkcích a službách systému ePoptávka.cz. Portál pro začínající podnikatele iPodnikatel.cz tak píše o videokurzu „15 tipů, se kterými vyhrajete každou zakázku“. Server MladýPodnikatel.cz zase popisuje bezplatnou službu „Vzorové smlouvy“ umožňující poptávajícím využívat profesionální vzory obchodních smluv.

Odkazy na zmíněné články je možné najít v sekci „ePoptávka v médiích“.

15 tipů, se kterými vyhrajete každou zakázku

Pro dodavatele systému ePoptávka.cz jsme připravili videokurz, ve kterém profesionální lektor v 15 lekcích předává ty nejlepší rady a doporučení, jak lépe pracovat se získanými poptávkami a být tedy úspěšnější v získávání zakázek. Podrobnější informace o kurzu je možné získat v příslušné sekci webu.

Nově na ePoptávka.cz: vzorové smlouvy zdarma

Správně uzavřená smlouva je základem pro hladký průběh spolupráce mezi poptávajícím a dodavatelem. Proto jsme pro Vás ve spolupráci s advokátní kanceláři Mašek, Kočí, Aujezdský připravili vzory nejčastěji používaných smluv. Stahovat je můžete v sekci Vzorové smlouvy.

Květen – měsíc nových zakázek

ePoptávka.cz se může stát živou vodou pro váš kvetoucí byznys. Firmy, živnostníci, přijďte si k nám pro nové zakázky – průměrně 13 000 zákazníků čeká na vaši nabídku. Zaregistrujte se jako nový dodavatel ještě dnes!

Pro dodavatele

květen 2016

Zahajte stavební sezónu na ePoptávce

Konec zimního období a příchod jarního počasí přináší i začátek stavební sezóny. Hledáte-li řemeslníky či stavební materiál, ušetřete čas i peníze a zadejte si zdarma poptávku. Najdete u nás dodavatele na jakoukoliv stavební činnost – přesvědčte se!

Pro dodavatele

březen 2016

Výhodná registrace dodavatelů

V měsíci lednu 2016 nabízíme firmám a živnostníkům, kteří se jako dodavatelé nově zaregistrují do systému ePoptávka.cz, zvýhodněné registrační podmínky. Informujte se u našich operátorů.

Pro dodavatele

leden 2016

Spustili jsme CSkontakt – firemní poptávkový systém

CSkontakt.cz je speciálně pro firmy určený poptávkový portál, v němž jsme zúročili 11 let našich zkušeností s firemními poptávkami. Zadání a správa poptávek, komunikace mezi poptávajícími a dodavateli – vše probíhá pouze prostřednictvím portálu. I tato služba je pro poptávající firmy zcela zdarma.

Získejte více poptávek!

Přestavujeme nový nástroj, který dodavatelům pomáhá získat maximum zakázek. Kontrola nastavení profilu na základě aktuálního nastavení inteligentně doporučuje úpravy, které vedou k vyššímu počtu relevantních zakázek.

Stavební servis 24 pro každého z oboru

Nová služba pro dodavatele stavebních prací, materiálu, projektových činností a interiérů přináší přehled zakázek formou denního bulletinu. Více na www.stavebniservis24.cz.