Nedávno jsme pokořili milník 1 000 000 zveřejněných poptávek. Za každou zveřejněnou poptávkou je příběh potřeby, kterou dokázali naši dodavatelé uspojit a toho si všímá článek na ihned.cz.

ePoptávka poskytuje služby poptávkového řízení již 15 let. Článek na aktuálně.cz se věnuje nejčastěji poptávaným kategoriím.

 

Dne 1.září převzala AAApoptávka, s.r.o., dceřinná společnost firmy B2M.CZ s.r.o., dvojku na poptávkovém trhu v ČR a SK - AAApoptávka.cz. Akvizici se v článku věnuje server Lupa.cz.

 

Portál Czechcrunch.cz informuje o koupi portálu AAApoptávka.cz a vzniku dominantní síly na trhu českých a slovenských poptávek.

Nedávno jsme spustili nové Tržiště, kde mohou živnostníci a podnikatelé prezentovat své nabídky služeb a produktů. Spuštění si všimli na portále iPodnikatel a věnovali mu článek.

Roční návštěvnost přes 3 miliony uživatelů, kteří hledají služby a zboží představuje obrovskou kupní sílu. Tržiště jim pomáhá rychle najít nejvhodnější nabídky a kontaktovat dodavatele.

Společnost B2M.CZ má za sebou již 11 let zkušeností s provozováním poptávkových systémů a je jedničkou v tomto oboru v České i Slovenské republice. Nyní předává získané zkušenosti podnikatelům a radí jim, jak postupovat, aby získali co nejvíce zakázek.

Jelikož je správně uzavřená smlouva základem pro hladký průběh spolupráce, umožňuje nyní poptávkový server ePoptávka.cz poptávajícím bezplatný přístup k nejčastějším typům smluv.

Služba ePoptávka.cz zprostředkovává kontakt mezi poptávajícími a dodavateli. Poptávající díky ní získávají nabídky od více subjektů, aniž by je museli pracně a zdlouhavě vyhledávat a jednotlivě oslovovat.

Jarní měsíce s sebou každoročně přinášejí i nástup stavební sezóny. V rámci ní soukromé osoby i firmy začínají realizovat naplánované stavební práce. Ještě před jejich započetím ale potřebují zajistit vhodné dodavatele.

Získávat pravidelně zakázky prostřednictvím internetu už dávno není doménou pouze velkých společností. Své o tom ví tisíce firem a živnostníků, kteří realizují nové zakázky díky poptávkovému systému ePoptávka.cz.

V loňském roce bylo vypsáno přibližně 75.000 menších, takzvaně podlimitních veřejných zakázek. Jejich celková hodnota překročila podle odhadů 62 miliard korun.

Češi na internetu jednoznačně nejvíce řeší stavební práce a čím dál tím častěji i nákup dřeva. To se ostatně stalo skokanem letošního roku.

Tak jako čeští internetoví zákazníci si již zvykli před nákupem porovnávat zboží v on-line srovnávačích, využívají především podnikatelé pro výběr dodavatele služeb poptávkové servery. Trh s elektronickými poptávkami tak v růstu kopíruje nákupy přes e-shopy.

Česká televize informuje o poptávkových systémech

Jedna z reportáží pořadu České televize Ekonomika ČT24 byla 20. srpna věnována poptávkovým systémům. Jako představitel internetových poptávkových serverů zde vystoupil ředitel B2M.CZ s.r.o. Otto Kočí. ePoptávka.cz tímto byla v reportáži z poptávkových serverů prezentována jako jediná.

Poptávkové servery jsou na vzestupu. Za posledních 5 let vzrostl obrat jimi zprostředkovaných zakázek téměř o polovinu. Průměrná hodnota takové zakázky zadané přes internet je až 85 tisíc.

Za poslední rok bylo v Česku vypsáno na 47 tisíc veřejných zakázek s celkovou hodnotou převyšující 66 miliard korun. V počtu vypsaných zakázek vede s výrazným náskokem hlavní město, ale průměrná hodnota pražských soutěží výrazně zaostává za celorepublikovým průměrem.

Češi nejvíce na internetu poptávají služby v oblasti stavebnictví, stavební materiál nebo poradenské služby. Hodnota průměrné poptávky je 86 tisíc korun.

Poslední tři roky naše internetové služby rostou nadstandardním tempem, říká Otto Kočí, ředitel společnosti B2M.cz, která uvedené služby provozuje. B2M.cz v roce 2013 dosáhla obratu 122 miliónu korun. Lepší výsledky jsou v ČR, kde služby rostou velmi dynamicky, Slovensko je za rok 2013 o kladné nule.

Internetová společnost B2M.cz, která provozuje poptávkové služby ePoptávka.cz, 123dopyt.sk nebo uredninastenka.cz, zaznamenala další úspěšný rok. Poslední tři roky naše internetové služby rostou nadstandardním tempem, říká Otto Kočí, ředitel společnosti B2M.cz, která v roce 2013 dosáhla obratu 122 miliónu korun.

Lukáš Maule se stal novým vedoucím zákaznické podpory společnosti B2M, která provozuje přední poptávkový server ePoptavka.cz a server s veřejnými zakázkami UredniNastenka.cz.

Rostoucí trend elektronických poptávek pokračuje. Největším tahounem v počtu i objemu poptávek jsou stále stavební práce a materiály. Značné oblibě se také těší dřevo, doprava, stroje či služby. Vyplývá to z průzkumu provedené serverem ePoptávka. Češi nejčastěji vyhledávají dodavatele stavebních prací a materiálů.

Společnost B2M.cz, která provozuje on-line služby ePoptávka.cz, Profito.cz či Hledat.cz, dosáhla podle týdeníku Ekonom v prvním pololetí obratu 64,5 milionu korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 22 procent. Odhaduji, že se na konci roku dostaneme na částku 118 milionů, řekl týdeníku Ekonom ředitel společnosti Otto Kočí.

Od 12. srpna mohou lidé zažádat o dotace v dalším kole programu Zelená úsporám, který je zaměřený na snižování energetické náročnosti domácností. K podání žádosti je třeba odborně zpracovaný energetický posudek s produktovou dokumentací.

Největším tahounem v počtu i objemu poptávek jsou stále stavební práce a materiály. Značné oblibě se také těší dřevo, doprava, stroje či služby, říká Otto Kočí, ředitel služby ePoptávka.cz, která šetření provedla. Nejvyšší nárůst byl zaznamenán v oblasti poradenských služeb, jejichž počet vzrostl o 106 % a objem dokonce o 184 %.

Rostoucí trend elektronických poptávek pokračuje. Největším tahounem v počtu i objemu poptávek jsou stále stavební práce a materiály. Oblibě se také těší dřevo, doprava, stroje či služby, říká Otto Kočí. „Nejvyšší nárůst byl zaznamenán v oblasti poradenských služeb, jejichž počet vzrostl o 106 % a objem dokonce o 184 %.

Společnost B2M vlastnící přední poptávkový server ePoptávka.cz rozšiřuje marketingový tým. Na pozici produktového specialisty nastupuje Martin Kuželka, věnovat se bude produktovému managementu a internetovému marketingu.

Společnost B2M, která mimo jiné provozuje službu ePoptávka.cz, má novou posilu na pozici manažera externích call center. Je jí Filip Mukoko, který před příchodem do B2M nasbíral četné studijní i pracovní zkušenosti v zahraničí.

Společnost B2M, provozující servery ePoptávka.cz, Profito.cz či Hledat.cz se významně rozrůstá. Rozšíření společnosti předcházel úspěšný rok 2012, kdy server ePoptávka.cz zaznamenal 40procentní meziroční růst.

Státní správa prostřednictvím elektronické poptávky často shání dodavatele různých menších stavebních úprav, rekonstrukcí či třeba dodávky materiálů a různé montáže, říká ředitel ePoptávka.cz, Otto Kočí. Poptávkové systémy jsou na českém trhu již delší dobu, ne každý se s nimi ale setkal. Jaký je základní princip jejich fungování?

Sázkou na internet jako zdroj levných zakázek se prosadili nejenom v Česku, ale i ve třech dalších zemích. Všude jsou jedničkou na trhu a díky inovacím je nepoznamenala ani ekonomická recese.

Poptávkovým serverům vévodí odvětví stavebnictví. V prvním čtvrtletí roku 2013 poptávali uživatelé především stavebnictví a stavební materiály. Následují poptávky po dřevě, službách a ty z odvětví auto-moto. Vůbec největší nárůst oproti předchozímu roku pak zaznamenala sekce IT – o 133%. Čtvrtletní srovnání počtu poptávek ukázalo, že stavebnictví bylo v prvním kvartále na poptávkových serverech nejčastěji poptávaným odvětvím.

Podle posledního průzkumu ePoptávka.cz Zeitgeist jsou nejvyhledávanějšími poptávkami za leden a únor 2013 ty z odvětví stavebnictví. Častěji se návštěvníci těchto serverů zajímají také o poptávky týkající se stavebních materiálů, dřeva či strojů.

Poptávkové servery, coby český fenomén, nejsou již pouze doménou živnostníků a menších společností. Stále více poptávek také zadávají velké české společnosti.

Potřebujete zrekonstruovat kancelář nebo hledáte servisní, strojírenské, IT a další služby? Jedním takovým nástrojem, který usnadní hledání, jsou poptávkové servery. Běžní spotřebitelé je již hojně využívají, ale spousta serverů je určena i pro drobné a střední podnikatele.

Zatímco běžní spotřebitelé si cestu k poptávkovým serverům našli rychle, drobní a střední podnikatelé objevují jejich výhody pozvolna. Úspory, které mohou při využití těchto systémů dosáhnout, jsou nemalé, ušetřit mohou až o 30 procent. Bonusem je i rychlost zprostředkování, první nabídky přijdou do dvou dnů.

optávkový trh zaznamenává úspěšné období. Projevuje se to jak rostoucím počtem uživatelů, tak měsíčním obratem v zadaných poptávkách. O sílící pozici poptávkových serverů svědčí i výrazný vzestup zájmu hráčů z oblasti mediálních skupin a velkých internetových firem.

Zaměřit se víc na veřejnou sféru a rozšiřovat nabídku služeb i o cenové srovnávače pro firmy, to jsou plány webu ePoptávka.cz pro příští rok.

ePoptávka.cz spustila dvě nové služby. Úspory, které představují vstup na trh srovnávačů komodit (jako je například elektřina a plyn) a Centrum právní pomoci. Zatímco první služba je určena především pro SMB segment, druhou nabídku využijí jak koncoví zákazníci, tak firmy, alespoň ty z řad realizátorů zakázek.

Lidem, kteří se prostřednictvím služby setkají s podvodným jednáním, poskytne bezplatně právní pomoc, poradenství a pomůže s řešením sporu.

Na konferenci Czech Internet Forum 2012 zazněla informace o tom, že Seznam.cz jedná s majiteli poptávkového serveru ePoptavka.cz o spolupráci či případné akvizici.

V průběhu kontroly zaměstnavatel i fyzická osoba, která na pracovišti zaměstnavatele vykonávala práci, inspektorům inspekce práce shodně tvrdili, že dotyčná fyzická osoba si odpracovává dluh. Poté, co inspektoři konstatovali umožnění výkonu nelegální práce, toto své tvrzení zaměstnavatel popřel doložením dohody o provedení práce.

Zaměřit se víc na veřejnou sféru a rozšiřovat nabídku služeb i o cenové srovnávače pro firmy, to jsou plány webu ePoptávka.cz pro příští rok. Z jednání o akvizici se Seznamem nakonec nic není. Satisfakce je, že se o nás zajímali, říká v rozhovoru majitel ePoptávka Petr Valeš.

Celý segment stavebnictví, včetně stavebního materiálu padá. Dokazují to nejnovější data zveřejněná službou ePoptávka.cz.

Celý segment stavebnictví, včetně stavebního materiálu padá. Dokazují to nejnovější data zveřejněná službou ePoptávka.cz. Naopak zvýšenou poptávku lze pozorovat po sofistikované elektronice, výrobcích z plastu nebo obráběcích strojích..

Malé firmy, drobní podnikatelé a živnostníci meziročně významně zvýšili počet nabídek, které zasílají potenciálním zákazníkům.

Největší poptávkový systém v ČR ePoptávka.cz garantuje výkon své služby. Pokud dodavatel nezíská zakázku, bude mu po uplynutí služby vrácen registrační poplatek zpět.

Živnostníci a drobní podnikatelé většinou pro odvádění daní nepoužívají výdajové paušály. Záměr ministra financí Miroslava Kalouska paušály snížit by je výrazně neovlivnil.

Malí i střední podnikatelé stále častěji nabízejí a poptávají služby prostřednictvím on-line poptávkových serverů.

V ČR bylo od začátku roku zadáno více než 80 000 on-line poptávek. Celková hodnota je téměř 15 miliard Kč.

Online poptávkové systémy se v rámci českého podnikatelského sektoru stávají stále významnějšími hráči.

Roste zájem dopravců o poptávkové online systémy. Jak vyplynulo ze statistik společnosti B2M, která provozuje poptávkový server ePoptávka.cz.

Mezi nejstabilnější obory na poli poptávkových serverů patří strojírenství.

Online poptávkové systémy se v rámci českého podnikatelského sektoru stávají stále významnějšími hráči.

ePoptávka.cz zaznamenala historický rekord v počtu více než 30 000 vložených poptávek za první čtvrtletí.

Historický rekord v počtu poptávek hlásí server ePoptávka.cz. A to více než 30 000 vložených poptávek za první čtvrtletí.

Poptávkové online systémy se stávají stále více využívanými nejen malými a středními firmami, ale také státními institucemi nebo ministerstvy.

V dnešní době není jednoduché rozeznat pravdivost informací, které kolují na internetu.

Společnost ePoptávka.cz provedla analýzu poptávek osob a firem, kteří poptávali jejím prostřednictví svého dodavatele.

Poptávkový systém ePoptávka.cz zkoumal, které produkty nebo obory jsou mezi poptávajícími letos nejžádanější.

Poptávkový systém ePoptávka.cz zkoumal, které produkty nebo obory jsou mezi poptávajícími v letošním roce nejžádanější.

To, že se ekonomické prostředí mění a s ním i dodavatelsko-odběratelské vztahy, naznačuje i vzrůstající počet registrovaných účastníků internetového systému ePoptávka.cz.

Téměř dvě třetiny český podniků neusilují o veřejné zakázky. Podnikatelé se domnívají, že nemají ty správné kontakty nebo konexe, bez kterých nelze zakázky získat.

Téměř dvě třetiny český podniků neusilují o veřejné zakázky. Vyplývá to z ankety společnosti ePoptávka.cz mezi 150 tuzemskými firmami z různých oborů.

V posledních měsících podle očekávání prudce poklesl zájem o fotovoltaické panely.

Zadávání poptávek přes internet získává na oblíbenosti. V loňském roce se jejich objem zvýšil oproti předchozímu období o 22,5 procenta.

Internetová tržiště se stávají oblíbeným hitem. V loňském roce i přes krizi významně vzrostl počet zadaných poptávek přes internet a i letos bude trend podobný.

Tuzemští podnikatelé výrazně snižují své náklady na pronájem kancelářských prostor.

Za poslední rok vzrostl počet zadaných poptávek prostřednictvím systému ePoptávka.cz o 11,7%.

Peníze jsou jedním z důvodů, proč využít službu epoptavka.cz, dalším je úspora času, říká Tomáš Vaner, product manager společnosti B2M.CZ, který představil on-line B2B poptávkový systém v České republice.¨

Podle statistik společnosti B2M.CZ, která využila data ze systému ePoptavka.cz, je při výběru dodavatele pro poptávajícího stále důležitějším kritériem cena. Ta je od října loňského roku rozhodujícím faktorem pro 46 % poptávajících, přitom před říjnem to bylo 42,5 %. Porovnání statistik před hospodářskou recesí a po ní ukazuje, že roste vliv ceny na úkor rychlosti vyřízení dodávky, komentoval výsledky Petr Valeš, jednatel společnosti B2M.CZ.

Podzim už se začíná předvádět ve všech svých barvách, a proto je nejvyšší čas začít se připravovat na zimu. Zapomenout bychom neměli ani na naše obydlí, byt či dům.

Za poslední rok vzrostl počet zadaných poptávek prostřednictvím systému ePoptávka.cz o 12 %. Nejvíce poptávek je registrováno v oblasti stavebnictví a stavebního materiálu.

Pokud chcete již letos uspořit na vytápění, jednou z investic, která se do budoucna rozhodně vyplatí, je výměna starých, špatně těsnících oken za nová.

Za poslední rok vzrostl počet zadaných poptávek prostřednictvím systému ePoptávka.cz o 11,7 %. Společnost, která provozuje největší internetový B2B portál určený pro on-line výběr nejvhodnějšího dodavatele po celé ČR, má půlroční obrat v zadaných poptávkách cca 6 mld. Kč.

Největším „problémem“ v podnikání na internetu je udržet směr a rozšiřovat vybudovaný tržní prostor, říká jednatel společnosti B2M.CZ Petr Valeš.

Online poptávkový server ePoptávka.cz, který patří v ČR mezi největší projekty svého druhu, v září opět překonal dosavadní rekord v počtu poptávek zadaných na www.epoptavka.cz během jednoho kalendářního měsíce.

Online poptávkový server ePoptávka.cz, který patří v České republice mezi největší projekty svého druhu, oslavil v červnu své 4. narozeniny.

Projekt ePoptavka.cz dosáhl magické hranice. Za duben 2008 byl zaznamenán rekordní počet 6491 zadaných poptávek, jejichž hodnota přesáhla 1,5 miliardy korun.

Nezaměstnanost v současné době Česko příliš netrápí, oproti ostatním evropským státům jsme na tom poměrně dobře.

Největší poptávkový systém na českém trhu server ePoptávka.cz, své klienty potěšil novou službou. Klienti začali dostávat seznam obeslaných dodavatelů.

Lídr českého B2B trhu poptávkových řízení na internetu ePoptávka.cz spustil užitečnou službu určenou českým podnikatelům.

Lídr českého B2B trhu poptávkových řízení na internetu – ePoptávka.cz spustil užitečnou službu určenou českým podnikatelům.

V průběhu posledních šesti měsíců dosahuje obrat on-line poptávkového systému ePoptávka.cz konstantně miliardové hodnoty.

ePoptávka.cz s kontaktem zdarma Internetový projekt ePoptávka.cz, který se zabývá B2B obchodováním, rozšířil nabídku svých služeb.